Bize Ulaşın

+90 212 641 84 24

Alüminyum Folyo

 • Alüminyum Folyo nedir, nerelerde kullanılır, faydaları, fiyatları

   

  Dünyanın en çok kullanılan metalleri arasında yer alan, bir dönem altından bile daha kıymetli olduğu düşünülen alüminyum, yaklaşık 200 yıldır biliniyor. Yüzlerce ürünün hammaddesi olma özelliğini taşıyan, dünyanın birçok yerinde rezervi bulunan alüminyum, uzay teknolojisinden ambalajlamaya kadar birçok sektörde yer alıyor.

   

  Saf alüminyum tarihte ilk kez 1825 yılında elde edilirken alüminyum folyonun kullanımı ise 1910 yılını buldu. 1950 yılında beyaz eşyalarda kendine yer bulan, Türkiye'de ise ilk olarak 1956 yılında araştırmaları yapılan alüminyum, bugüne dek onlarca sektörde milyonlarca ton kullanılmış oldu. Tamamen geri dönüştürülebildiği için en kullanışlı metaller arasında yer alan alüminyumun kullanım alanları da her geçen gün artmaya devam ediyor.

   

  ALÜMİNYUM FOLYO NEDİR

   

  Alüminyum folyo, ince kağıt ve parlak bir alüminyum metal levha olarak kabul edilen, 0,2 milimetre ve daha ince alüminyumlara verilen isimdir. En çok ambalaj, izolasyon ve nakliyat gibi sektörlerde yararlanılan alüminyum folyolar, yemek pişirme ve sarma işlemleri için de kullanılır. Gıdaların sarılmasının yanı sıra gıdaların pişirilmesi sırasında kullanılan alüminyum folyolar, nem kaybının önlenmesini sağlar.

   

  ALÜMİNYUM FOLYONUN FAYDALARI

   

  İnsanların en çok faydalandığı alüminyum folyoların ambalaj olarak kullanılması, birçok farklı faydayı da beraberinde getirir. Alüminyum folyonun kullanılmasının avantajları şu şekilde sıralanabilir:

   

  Bakteriler ile teması önler: Yiyeceklerin belirli aralıklarla alüminyum folyo ile sarılması, yiyeceklerin bakterilerden uzak tutulmasını sağlayarak yiyeceği ortamdan izole eder. Bu sayede yiyecekler buzdolabına da konulmadan saklanabilir. Kokuyu önleyen alüminyum folyolar, yiyeceğin hava ile temasını keser.

   

  Yüksek sıcaklıklara dayanıklılık: Yiyeceklerin alüminyum folyoya sarılması ile yemeklerin bir süre sonra yeniden ısıtılabilmesi sağlanır, alüminyum folyolar, yüksek sıcaklıklara dayanıklılık göstererek en kullanışlı ürünler arasında yer alır.

   

  Neme ve ışığa dayanıklılık: Alüminyum folyolar, sarıldığı ürünleri neme ve ışığa karşı bloke edebilir. Bu nedenle alüminyum folyolar, plastiğin önüne geçerek yiyeceklerin daha uzun süre bozulmadan saklanabilmesini sağlar.

   

  Alüminyum folyonun pratik olması: Alüminyum folyolar, diğer saklama yöntemlerine göre kişilere kolaylık sağlar. Genel olarak rulo şeklinde olan alüminyum folyolar, kişilerin birkaç saniye içinde ürünü sarabilmesine ve paketleme işlemlerini gerçekleştirmesine yardımcı olur.

   

  Mikroplara karşı direnç: Alüminyum folyo bakterin yanı sıra yiyecekleri mikroplardan da uzak tutarak besinin sağlıklı kalmasını sağlar.

   

  ALÜMİNYUM FOLYO KULLANIM ALANLARI

   

  Alüminyum folyolar, genel olarak mutfakta faydalanılan ürünlerden olmasına rağmen bunun yanı sıra mutfak dışında da oldukça kullanışlı bir üründür. Alüminyum folyolardan aşağıdaki şekillerde yararlanabilirsiniz:

   

  Saç için alüminyum folyo kullanımı: Alüminyum folyolar, kadın saçlarının boyama, fön ve bakımlarında en çok kullanılan maddelerden biridir. Saçların uzun süre kullanılabilmesi için alüminyum folyoyu tercih edebilir, maşa ve düzleştirme işlemleri sırasında alüminyum folyo kullanabilir, saçlarınızdan daha uzun süre yararlanabilirsiniz.

   

  Temizlik için alüminyum folyo kullanımı: Yemek sonrası tencere ve tavalarda yer alan yağ lekelerini çıkarmakta zorluk yaşıyorsanız, alüminyum folyoyu kullanarak kolaylıkla yağ lekelerinden kurtulabilirsiniz. Bunun yanı sıra alüminyum folyoyu banyo ve muslukların temizliği için de kullanabilirsiniz. Alüminyum folyolar, paslanan muslukların pasının çözülmesini sağlar. Alüminyum folyo ile ovalama yaparak muslukta oluşan kir ve pası silebilirsiniz.

   

  Makas için alüminyum folyo kullanımı: Eğer makasınızın eskisi kadar iyi kesmediğini düşünüyorsanız, alüminyum folyo kullanarak makasınızı bileyebilirsiniz. Alüminyum folyonun bir parçası, makasınızın eski haline gelmesine yardımcı olacaktır.

   

  Taşıma için alüminyum folyo kullanımı: Alüminyum folyolar, taşınma işlemlerinin yanı sıra evde mobilyaların yer değiştirilmesinde de kullanılır. Eğer mobilyalarınızı hareket ettirmekte zorlanıyorsanız, alüminyum folyoyu mobilyanızın altına koyarak kolay şekilde sürükleyebilir ve evinizde istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.

   

  Pasta için alüminyum folyo kullanımı: Pastanızın kenarlarının yanmasından şikayetçiyseniz, pastayı fırına attığınız sırada tepsinin çevresini folyo ile sarabilirsiniz. Bu folyo, pastanızın çevresinin yanmasını engelleyecek ve size lezzetli pastalar sunacaktır.

   

  Boya sırasında alüminyum folyo kullanımı: Eğer evinizde eşyalarınız bulunduğu sırada boya yaptırmak istiyorsanız, eşyalarınızı boyadan alüminyum folyolar sayesinde koruyabilirsiniz. Alüminyum folyoları kolay bir şekilde eşyalarınızın üstüne serebilir, kapı kollarınızı alüminyum folyolara sarabilirsiniz. Boyama sona erdikten sonra alüminyum folyoyu kolay şekilde çıkarabilir ve eşyalarınızı eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

   

  Gümüş için alüminyum folyo kullanımı: Eğer kullandığınız gümüş kolye, bileklik ve yüzüklerinizin kararmasından şikayetçiyseniz, alüminyum folyo ile bu problemi de giderebilirsiniz. Sıcak suya kabartma tozu ve tuz koyduktan sonra gümüşlerinizi içine atabilir, alüminyum folyo ile gümüşlerinizi temizleyebilirsiniz.

   

  ALTERNATİF TIPTA ALÜMİNYUM FOLYO

   

  Ülkemizde her ne kadar çok fazla tercih edilmese de yurt dışında alüminyum folyo alternatif tıp için kullanılıyor. Alüminyum folyo, kas ve eklem ağrısı, soğuk algınlığı, yanma tedavisi ve yorgunluğun giderilmesi için tercih ediliyor.

   

  Kas ve eklem ağrısı çeken kişilerin, ağrılı alanları alüminyum folyo ile sarması, bütün gece boyunca o bölgede bekletmesi, 10 gün boyunca bu tedaviyi gerçekleştirmesinin ağrıları azalttığı ve bundan birçok kişinin faydalandığı belirtiliyor.

   

  Soğuk algınlığı yaşayan kişilerin tedavisine yardımcı olarak alüminyum folyolar öneriliyor. Soğuk algınlığına yakalanan kişinin 7 gün boyunca ayaklarına alüminyum folyo ile tedavi yapması hastalığının etkilerini azaltabiliyor. Bu tedavi şeklinde alüminyum folyo 1 saat boyunca ayağına alüminyum folyo sarıyor ve çıkardıktan sonra 2 saat bekliyor. 2 saatlik aranın ardından yeniden 1 saatlik sarma işlemi gerçekleştiriliyor. Bu aynı şekilde 1 kez daha uygulandıktan sonra günlük rutin tamamlanıyor.

   

  Alüminyum folyo tedavileri, yurt dışında yanıkların tedavisi için de kullanılabiliyor. Herhangi bir yanık vakasının ardından yanık olan bölgeye yanık kremi ve gazlı bez konulduktan sonra bu bölge alüminyum folyo ile kaplanıyor. Yaranın bu şekilde daha hızlı şekilde iyileştiği iddia ediliyor. Tüm bunların yanı sıra eğer yanığın ciddi olduğu kanısındaysanız, acil şekilde doktorunuza başvurmanız gerektiği belirtiliyor.

   

  Yorgunluğun giderilmesi için de alüminyum folyo kullanılıyor. Dondurucuya konulan şerit alüminyum folyonun bir süre sonra çıkarılarak yüze ve yanaklara yerleştirilmesiyle alüminyum folyonun yorgunluğu aldığı ifade ediliyor.

   

  Medical Ambalaj olarak, kurulduğumuz günden bu yana müşterilerimize alüminyum folyo ürünlerimizi sunuyor, müşterilerimizin ihtiyaçlarının en hızlı şekilde karşılanması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çalışmalarımız kapsamında en kaliteli ürünlerimizi müşterilerimizle buluşturuyor, taleplerine en hızlı yanıtları veriyoruz.

   

  Siz de Medical Ambalaj ayrıcalıklarından yararlanmak ve çalışmalarımızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz. Yapacağımız görüşmede alüminyum folyo hizmetlerimizle ilgili bilgi edinebilirsiniz.

   

  İkitelli Organize San. Böl.Çorapçılar San. Bölg.G Blok No:2 Başakşehir/İstanbul adresinde yer alan fabrikamıza ya da Akıcılar Mah Fevzi Çakmak Mah Fatih Sok:No:8/B Güngören/ İstanbul adresinde yer alan merkez bayimize gelebilir, alüminyum folyo ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Firmamızı +90 533 774 85 61 ve +90 506 181 77 91 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

   

  Eğer üretimini ve satışını gerçekleştirdiğimiz ilaç folyolarını incelemek isterseniz buraya, blister folyolarını incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

   

  Siz de alüminyum folyo için hemen arayın.

İlaç pazarının yüksek kaliteli ürün talebine yanıt veren ambalaj çözümleri.